Videokonference

Videokonference se stala běžnou součástí našich životů. Tím, že se firmy stále více zaměřují na hybridní způsob práce. (např. dva dny pracovat z domova, tři dny být v práci)

Videokonferenční systémy se staly našimi každodenními společníky.

Časy, kdy firmy používaly jen Skype, jsou už dávno pryč a na trhu jsou noví hráči, o kterých si dnes povíme něco víc.

Zoom videokonference

Zoom byl během posledních dvou let jedním z nejpoužívanějších videokonferenčních systémů na světě. Během lockdownu byl naším nejlepším přítelem.

Nejenže jsme se mohli rychle a jednoduše spojit se svými kolegy, ale firmy jej využívaly také k interakci mimo pracovní dobu. V pátek večer jste mohli mít drinky po práci z pohodlí Vašeho obývacího pokoje. Firmy pořádaly různá představení a přednášky nejen pro zaměstnance, ale i pro klienty.

Zoom také obsahuje chat, který lze využít jako skupinový chat nebo i individuální.

Asi největší výhodou Zoomu je, že se na jeden hovor dokáže připojit i několik stovek lidí – proto je vynikající volbou hlavně na přednášky a webináře.

Microsoft Teams

Microsoft Teams se využívá hlavně ve velkých korporátních firmách a dostupný je jen v rámci vyšších podnikových sad Office 365.

Potřebujete se něco zeptat kolegy, ale není to urgentní a mohlo by se to ztratit v řadě emailů? Pošlete zprávu přes Microsoft Teams.

Potřebujete vysvětlit něco v novém programu, který vaše firma začala používat? Sdílejte vaši obrazovku během videohovoru s Vaším kolegou.

Microsoft Office usnadní komunikaci týmům a oddělením i díky tomu, že lze vytvořit skupiny. Chatujete s kolegy z Vašeho oddělení kdykoli potřebujete s něčím pomoci nebo něco naplánovat.

Google Meet

Google Meet je bezplatná aplikace od Googlu. Jediné co k používání potřebujete je Gmail účet.

Videokonference se může zúčastnit až 100 lidí najednou. Jedinou nevýhodou však je, že bezplatný videohovor může tvat jen 60 minut.

Pokud chcete pořádat delší hovory, je třeba zaplatit měsíční poplatek. Zpoplatněná služba Vám ještě mimo jiné nabízí i další funkce jako jsou:

  • mezinárodní telefonní čísla
  • nahrávání schůzek
  • živé vysílání
  • administrativní ovládací prvky

Toto byly tři nejznámější videokonferenční systémy. I díky nim se změnil způsob, jak dnes pracujeme. Firmy díky nim pochopily, že nemusí mít všechny lidi na jednom místě a zaměstnanci tak dostali více volnosti.

Sdílet

Více k prozkoumání

Content Marketing

Více než milion lidí na celém světě si denně založí účet na sociálních sítích. My se dnes podíváme na to, jak můžete z content marketingu

Videokonference

Videokonference se stala běžnou součástí našich životů. Tím, že se firmy stále více zaměřují na hybridní způsob práce. (např. dva dny pracovat z domova, tři

Agretimo – vše pod jednou střechou.

Vyberte si kontakt na nás, který vám vyhovuje.