Google Analytics

Co je Google Analytics, a k čemu slouží, se dozvíte v následujících řádcích.

Co je Google Analytics?

Google Analytics je bezplatná služba webové analýzy, kterou nabízí společnost Google a která sleduje a hlásí návštěvnost webových stránek.

Soustředěním se na Váš business cíl najde místa, kde se je třeba zlepšit. Prováděním měření aplikací analýz a přijímání opatření Vám poskytne všechny informace, které potřebujete.

Jaké informace Vám poskytne?

Dozvíte se následující infromace:

  • Kolik lidí navštívilo Vaši stránku
  • Kolik lidí si po návštěvě Vaší webové stránky zakoupilo Váš produkt nebo službu
  • Dozvíte se, odkud zákazníci přišli, jak dlouho se na Vaší stránce zdrželi a také jejich geografickou polohu

Google Analytics poskytuje také pokročilejší funkce, včetně vlastní segmentace návštěvníků.

Přehledy elektronického obchodu mohou sledovat prodejní aktivitu a výkonnost. Rovněž zobrazují transakce, výnosy a mnoho dalších metrik týkajících se obchodu.

Je ho možné integrovat se službou Google Ads, pomocí které mohou uživatelé vytvářet a kontrolovat online kampaně sledováním kvality vstupní stránky a konverzí.

Jak Google Analytics funguje?

Jsou dva důležité požadavky:

  1. Cookies – identifikace jednotlivých uživatelů webstránky a shrnují všechna data během času stráveném na Vaší webstránce
  2. JavaScript tracking code – musí být kódovaný na každé webové stránce a je důležitý pro odesílání dat na servery Googlu

Google Analytics je velmi důležitým nástrojem, který Vám pomůže přijít na to, proč Vaše stránka nemá takové výsledky, jak si představujete.

Tak jako všechny ostatní marketingové a digitální nástroje se neustále mění. Je proto důležité, aby se Váš analytický proces vyvíjel a tím držel krok s těmito změnami.

Sdílet

Více k prozkoumání

Placené spolupráce s influencery

Placené spolupráce s influencery jsou stále oblíbenější formou marketingu. Mohou být skvělým způsobem, jak oslovit cílovou skupinu a zvýšit povědomí o své značce. Jak vybrat

Obrázky a SEO optimalizace

Optimalizace obrázků je důležitou součástí každé webové stránky. Mohou pomoci zlepšit uživatelský zážitek, zvýšit proklikovost a také podpořit SEO. Pokud chcete, aby vaše obrázky byly

Agretimo – vše pod jednou střechou.

Vyberte si kontakt na nás, který vám vyhovuje.