Google Analytics

Co je Google Analytics, a k čemu slouží, se dozvíte v následujících řádcích.

Co je Google Analytics?

Google Analytics je bezplatná služba webové analýzy, kterou nabízí společnost Google a která sleduje a hlásí návštěvnost webových stránek.

Soustředěním se na Váš business cíl najde místa, kde se je třeba zlepšit. Prováděním měření aplikací analýz a přijímání opatření Vám poskytne všechny informace, které potřebujete.

Jaké informace Vám poskytne?

Dozvíte se následující infromace:

  • Kolik lidí navštívilo Vaši stránku
  • Kolik lidí si po návštěvě Vaší webové stránky zakoupilo Váš produkt nebo službu
  • Dozvíte se, odkud zákazníci přišli, jak dlouho se na Vaší stránce zdrželi a také jejich geografickou polohu

Google Analytics poskytuje také pokročilejší funkce, včetně vlastní segmentace návštěvníků.

Přehledy elektronického obchodu mohou sledovat prodejní aktivitu a výkonnost. Rovněž zobrazují transakce, výnosy a mnoho dalších metrik týkajících se obchodu.

Je ho možné integrovat se službou Google Ads, pomocí které mohou uživatelé vytvářet a kontrolovat online kampaně sledováním kvality vstupní stránky a konverzí.

Jak Google Analytics funguje?

Jsou dva důležité požadavky:

  1. Cookies – identifikace jednotlivých uživatelů webstránky a shrnují všechna data během času stráveném na Vaší webstránce
  2. JavaScript tracking code – musí být kódovaný na každé webové stránce a je důležitý pro odesílání dat na servery Googlu

Google Analytics je velmi důležitým nástrojem, který Vám pomůže přijít na to, proč Vaše stránka nemá takové výsledky, jak si představujete.

Tak jako všechny ostatní marketingové a digitální nástroje se neustále mění. Je proto důležité, aby se Váš analytický proces vyvíjel a tím držel krok s těmito změnami.

Sdílet

Více k prozkoumání

Soutěž – sociální sítě

Je soutěž na Instragramu a Facebooku účinná? Přemýšlíte, zda se Vám investice vyplatí? Určitě ano. Jen ji musíte správně nastavit. Na začátku je si třeba ujasnit,

Content Marketing

Více než milion lidí na celém světě si denně založí účet na sociálních sítích. My se dnes podíváme na to, jak můžete z content marketingu

Agretimo – vše pod jednou střechou.

Vyberte si kontakt na nás, který vám vyhovuje.