SEO

Dnes si představíme nejdůležitější nástroj, který Vám dopomůže ke zviditelnění Vaší webstránky, „search engine optimisation“ nebo tzv. SEO.

Máte WordPress? Nezapomeňte na kvalitní SEO!

WordPress je jeden z nejpoužívanějších redakčních systémů stránek na světě. Za posledních 10 let zažil celosvětově raketový vzestup a využívá jej více než 70% provozovatelů stránek.

O samotném WordPressu si povíme později. Nyní si řekneme, jak je pro něj nezbytná SEO optimalizace.

Co je SEO?

SEO je zkratka pro Search Engine Optimisation, což v překladu znamená optimalizace pro vyhledávače. Je to velmi důležitý nástroj, díky němuž na základě technických a kreativních strategií dosáhnete organického výsledku vyhledávání na internetových prohlížečích.

SEO se nastavuje na každou stránku a podstránku, obrázky, videa, články na blocích. Jednoduše ho aplikujete na všechno.

Pro zlepšení, nejen Vašeho SEO, se podílí několik faktorů:

  • Rychlost Vaší stránky – pokud načítání Vaší stránky trvá déle než 3 sekundy, můžete ztratit více než 25% vaší návštěvnosti.
  • Hosting – je třeba si vybrat správný hosting a nebát se si za něj i připlatit. My používáme hosting od společnosti Websupport na všechny naše stránky a vždy ho doporučujeme i našim klientům.
  • Zabezpečení stránky – SEO podporuje stránky, které řídí vše přes SSL.
  • Vhodnost stránky pro mobilní telefony – v dnešní době jeden z nejdůležitějších faktorů, protože řadu informací vyhledáváme přes internet v mobilních telefonech. Tyto faktory je třeba vzít v úvahu ještě v začátcích založení webstránky. Dalším, a to velmi důležitým faktorem, je klíčové slovo nebo fráze. Ta musí být obsažena ve všem, co k danému článku patří. Důležité je použití klíčová slova i v samotném článku a to několikrát. SEO Vám zobrazí výsledek Vaší práce na takzvaném semaforu, díky kterému víte, co bylo použito správně a co by bylo třeba změnit. Důležité je, abyste měli co nejvíce zelených bodů. Ne vždy se Vám však podaří je mít všechny, ale toho se není třeba obávat. 

My doporučujeme YOAST SEO

Yoast je softwarová firma zabývající se optimalizací pro vyhledávače. Jsou to experti a jejich blog je velmi prospěšný.

Nabízejí různé kurzy a certifikáty, díky kterým se z Vás stanou experti na SEO. Také mají nápomocný newsletter, ze kterého se hodně dozvíte.

Data z Vašeho nynějšího softwaru se dají jednoduše přesunout do Yoast a Vy můžete fungovat dál.

Velmi důležité je si importovat do Vašeho Yoast softwaru Google Search Data, díky kterým Vás Google pochopí a opraví chybu ve Vašem linku.

Závěr

Možná se Vám zdá celá SEO tématika složitá a časově náročná. Ze začátku to tak bude, ale pokud se Vám podaří podchytit chyby a upravit je. Je jen otázkou času, kdy si už sami budete vědět, co je třeba změnit a jak vše nastavit.

Sdílet

Více k prozkoumání

Soutěž – sociální sítě

Je soutěž na Instragramu a Facebooku účinná? Přemýšlíte, zda se Vám investice vyplatí? Určitě ano. Jen ji musíte správně nastavit. Na začátku je si třeba ujasnit,

Content Marketing

Více než milion lidí na celém světě si denně založí účet na sociálních sítích. My se dnes podíváme na to, jak můžete z content marketingu

Agretimo – vše pod jednou střechou.

Vyberte si kontakt na nás, který vám vyhovuje.