SEO

Dnes si představíme nejdůležitější nástroj, který Vám dopomůže ke zviditelnění Vaší webstránky, „search engine optimisation“ nebo tzv. SEO.

Máte WordPress? Nezapomeňte na kvalitní SEO!

WordPress je jeden z nejpoužívanějších redakčních systémů stránek na světě. Za posledních 10 let zažil celosvětově raketový vzestup a využívá jej více než 70% provozovatelů stránek.

O samotném WordPressu si povíme později. Nyní si řekneme, jak je pro něj nezbytná SEO optimalizace.

Co je SEO?

SEO je zkratka pro Search Engine Optimisation, což v překladu znamená optimalizace pro vyhledávače. Je to velmi důležitý nástroj, díky němuž na základě technických a kreativních strategií dosáhnete organického výsledku vyhledávání na internetových prohlížečích.

SEO se nastavuje na každou stránku a podstránku, obrázky, videa, články na blocích. Jednoduše ho aplikujete na všechno.

Pro zlepšení, nejen Vašeho SEO, se podílí několik faktorů:

  • Rychlost Vaší stránky – pokud načítání Vaší stránky trvá déle než 3 sekundy, můžete ztratit více než 25% vaší návštěvnosti.
  • Hosting – je třeba si vybrat správný hosting a nebát se si za něj i připlatit. My používáme hosting od společnosti Websupport na všechny naše stránky a vždy ho doporučujeme i našim klientům.
  • Zabezpečení stránky – podporuje stránky, které řídí vše přes SSL.
  • Vhodnost stránky pro mobilní telefony – v dnešní době jeden z nejdůležitějších faktorů, protože řadu informací vyhledáváme přes internet v mobilních telefonech. Tyto faktory je třeba vzít v úvahu ještě v začátcích založení webstránky. Dalším, a to velmi důležitým faktorem, je klíčové slovo nebo fráze. Ta musí být obsažena ve všem, co k danému článku patří. Důležité je použití klíčová slova i v samotném článku a to několikrát. Důležité je, abyste měli co nejvíce zelených bodů. Ne vždy se Vám však podaří je mít všechny, ale toho se není třeba obávat. 

My doporučujeme YOAST SEO

Yoast je softwarová firma zabývající se optimalizací pro vyhledávače. Jsou to experti a jejich blog je velmi prospěšný.

Nabízejí různé kurzy a certifikáty, díky kterým se z Vás stanou experti na SEO. Také mají nápomocný newsletter, ze kterého se hodně dozvíte.

Data z Vašeho nynějšího softwaru se dají jednoduše přesunout do Yoast a Vy můžete fungovat dál.

Sdílet

Více k prozkoumání

Placené spolupráce s influencery

Placené spolupráce s influencery jsou stále oblíbenější formou marketingu. Mohou být skvělým způsobem, jak oslovit cílovou skupinu a zvýšit povědomí o své značce. Jak vybrat

Obrázky a SEO optimalizace

Optimalizace obrázků je důležitou součástí každé webové stránky. Mohou pomoci zlepšit uživatelský zážitek, zvýšit proklikovost a také podpořit SEO. Pokud chcete, aby vaše obrázky byly

Agretimo – vše pod jednou střechou.

Vyberte si kontakt na nás, který vám vyhovuje.