WordPress

WordPress je nejlepší řešení pokud uvažujete o založení blogu nebo webové stránky pro Vaše podnikání.

Co je WordPress?

WordPress je jeden z nejpoužívanějších redakčních systémů stránek na světě. Vznikl v roce 2003, jako systém pro publikování blogů.

Později se vyvinul do dnešní podoby. Momentálně si můžete díky WordPressu založit nejen webové stránky, ale také e-shop, členské stránky, seznamy adres, atd.

Je to jeden z nejjednodušších redakčních systémů na administraci webových stránek vůbec. K dnešnímu dni ho využívá 41,4% z 10 milionů nejlepších stránek.

Mezi funkce patří systém šablon, který se v programu WordPress označuje jako „témata“. Dále tu máme nespočet pluginů, na rozšíření, jaké Vás jen napadnou. Ty jsou také ve verzích bezplatné (které mají limitované funkce) a verze za jistý poplatek, kde máte k dispozici plnou verzi pluginu.

WordPress je také kompatibilní s různými platebními bránami, rezervačními systémy a doručovacími aplikacemi, jako například Zásilkovna.

Jak začít?

Je to jednoduché. Potřebujete v první řadě svůj hosting. To je prostor, kde je Vaše webová stránka „uložena“. Dále je třeba se soustředit na doménu, kterou budete používat. I hosting, i doménu, si můžete zakoupit ve Websupport, což Vám vřele doporučujeme. Následuje instalace redakčního systému (WordPress), na kterém se Vaše stránka buduje. Všechny tyto kroky samozřejmě vyřídíme ochotně a bezplatně za Vás.

Je třeba si pamatovat, že doména, kterou si zakoupíte, by měla být jednoduše vyhledatelná a snadno zapamatovatelná. Nejčastěji to je název Vaší společnosti, pod kterou podnikáte, případně její synonymum, nebo název služby či produktu. Vaše doména je Vaše značka.

Díky širokému výběru témat si jednoduše dokážete vybrat, jak chcete, aby Vaše webová stránka vypadala. Můžete si vybrat buď z verze zdarma nebo z verze premium.

Jak dosáhnout aby byla moje webová stránka navštěvovaná?

Velmi důležitým faktorem je pravidelnost. Například při blogu je důležité pravidelně přidávat nové články. Pokud nechcete blog, aktualizujte Vaše galerii prací či reference pravidelně. Je velmi důležité, aby Vaše webová stránka byla „živá“ a zajímavá pro vyhledávače.

Další důležitou roli sehrává SEO. Co je to SEO a proč je důležité, aby si Google všiml Vaši web stránku, si můžete přečíst ZDE.

A v neposlední řadě je důležitá propagace stránky. Ať už na Facebooku, Instagram nebo pomocí Google Ads. Na všechny možnosti máme separátně články.

WordPress je z pohledu uživatele jednoduchý systém, díky kterému můžete administrovat Vaši webovou stránku. S jednoduchým návodem, který Vám dodáme, jako PDF dokumentaci, to bezproblémově zvládnete Vy i Vaši zaměstnanci. WordPress doporučujeme pro malé a střední podnikatele a obchodníky.

Pokud byste měli zájem o tvorbu webových stránek v redakčním systému WordPress nebo měli otázky při rozhodování, neváhejte nás kontaktovat, rádi se s Vámi setkáme a při dobré kávě či obědě zodpovíme všechny Vaše dotazy a NÁVRHU řešení přímo pro Vás. 🙂

Sdílet

Více k prozkoumání

Placené spolupráce s influencery

Placené spolupráce s influencery jsou stále oblíbenější formou marketingu. Mohou být skvělým způsobem, jak oslovit cílovou skupinu a zvýšit povědomí o své značce. Jak vybrat

Obrázky a SEO optimalizace

Optimalizace obrázků je důležitou součástí každé webové stránky. Mohou pomoci zlepšit uživatelský zážitek, zvýšit proklikovost a také podpořit SEO. Pokud chcete, aby vaše obrázky byly

Agretimo – vše pod jednou střechou.

Vyberte si kontakt na nás, který vám vyhovuje.